ЖИТТЯ

Десантування в Енергодарі стало хорошою підготовкою до операції на «вишках Бойка»

Десантування в Енергодарі стало дуже хорошою підготовкою до операції на «вишках Бойка”. Про це розповів командир групи спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України «Артан» з позивним «Саба» в інтерв’ю  «ВВС.Україна».

Про це повідомляє Інформатор посилаючись на повідомлення Медіа Центру Енергодару.

«Була місячна осіння ніч. Ми висаджувалися за метрів сім до берега. Там було по пояс води. Ти наперед готуєшся до того, що будеш виконувати завдання мокрим», — так «Саба» описує своє десантування на лівий берег Дніпра в районі Енергодара в 2022 році.

Перед розвідниками була окупована Запорізька АЕС. Та свою головну мету десантування в Енергодарі українські спецпризначенці поки що не розкривають.

«Я подивився перед собою, а там – червоні вогники атомної електростанції. Подивився на небо, а там зірки над Дніпром перемішалися з ракетами. Бачу, як одна ракета вибухає. Думаю: добре, що не по нас», — каже розвідник.

На цьому напрямку російські війська обстрілювали їх з артилерії, ЗРК та кулеметів. Це була одна зі спроб українських спецпризначенців перейти до атак у тилу ворога на лівобережжі.

На початку вересня 2022 року російські прокремлівські медіа написали, що в районі Енергодара їхній армії вдалося знищити сім човнів з двома диверсійними групами, а за два дні після цього вони заявили вже про ураження 20 човнів та катерів.

«З їхніх даних випливає, що в нас мало б бути набагато більше засобів, ніж є насправді. Вони завжди кажуть після таких наших операцій, що знищили купу наших човнів. Я не пам’ятаю такого, щоб їхня інформація відповідала дійсності», — зазначив «Саба».

Цей досвід 2022 року був використаний під час інших бойових рейдів у гирлі Дніпра та безпрецедентної операції на «вишках Бойка» в Чорному морі. Під час неї спецпризначенці пропливли 112 кілометрів на легких човнах у відкритому морі, без прив’язки до суходолу, у водному тумані.

Раніше ми повідомили про те, що в Енергодарі колишні поліцейські служать ворогу. Також в Енергодарі загарбники тримають у катівнях близько 200 атомників.

Анна Томілова

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас