З 15 серпня по 30 вересня 2023 року встановлюється заборона лову раків на період їх другої линьки. За кожного виловленого рака доведеться сплатити 3332 гривні та штраф – до 680 гривень. Після закінчення заборони за добу можна буде ловити лише 30 штук раків.
Заборону ввели відповідно до Наказу №121 Дніпропетровського рибоохоронного патруля, передає Інформатор.
Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби.
Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.
Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, тому в цей період вони менш всього захищені.
Інформація про штрафи:
Лов членистоногих під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ст. 85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3332 грн та штраф – до 680 грн.
Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екземплярів раків в рибогосподарських водних об’єктах. Забороняється вилов цих річкових мешканців ручним збиранням у темний час доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.
Також в Правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам – 11 см у каскаді Дніпровського водосховища, 10 см у інших водних об’єктах.
Раніше ми повідомили про те, що на Дніпропетровщині дозволили рибалити. Також про те, що ввели нові правила рибальства. А в селищі Червоногригорівка, в річці Ревун виявили холероподібний вібріон: чи є небезпека.
Альона Антонова