10 липня, о 10:00, небайдужі містяни прийшли до будівлі міськради у Нікополі з вимогами відновити водопостачання у місті. Міський голова не заставив себе довго чекати. Вийшовши до людей нічого нового він не сказав. Коли саме буде вода – невідомо. Роботи ведуться.
Скільки ще чекати воду та про точну дату мова взагалі не йшла. Зібрання тривало всього кілька хвилин, потім люди швидко розійшлися. Про це повідомляє Інформатор з місця події. Застати мера ми не встигли, а от з людьми поспілкувалися.
За місяць засухи нікопольці втомилися від безкінечних подорожей по воду. По місту тільки і видно людей з баклажки, пляшками, каністрами. Життя зупинилося на точці постійної погоні за водою. На пункти видачі містяни ходять по два рази на день. Бо у спеку вона витрачається швидше, і мова не лише про полив. Городину поливають економно.
Неля – пенсіонерка. Мешкає на вулиці Лапінській. У жінки і так стрес через обстріли, бо їм постійно достається. А тут ще й воду додому треба донести, щоб вціліти. Неля розповідає, як їй пропонували бочку води за 5000 гривень. Але ж де брати гроші, – каже вона, – коли пенсія всього 3500 гривень.
Окрім водопостачання людей хвилює нестача питної води. Чому бутильовану роздають тільки пенсіонерам, а не всім містянам, або хоча б родинам з дітьми. Питали у мера і про свердловини.
Тетяна також мешкає на вулиці Лапінській. Жінка пропонує давати воду по районах. За її якість вже мовчить, хоча б добу побути з водою.
“Приміром, сьогодні вода на площі, завтра – на Центральному ринку і т.д. Через три дні знову на площі. І так давати по черзі, по районах. Щоб в крані вода була цілий день, щоб люди встигли підтягнути свої справи: попрати, покупатися, все перемити, зробити запаси. За добу це все можна встигнути.”, – впевнена жінка.
За словами Тетяни, у Нікополі є можливість налагодити подібну схему подачі води, тимчасово перепідключити систему можливо. Її батько 25 років віддав роботі у нашому водоканалі, тож знає що до чого, – запевняє жінка.
Ще один мітингувальник впевнений, що можна було б домовитися з містоутворюючими підприємствами і брати воду від них. Проте це залежить від місцевої влади, яка, на думку людей, нічого не робить. Ставлять у приклад Покров, як там швидко вирішили питне питання.
Після зібрання залишилась купка людей, які мають наміри їхати у Дніпро до очільника нашої області Сергія Лисака. Будуть просити допомоги у вирішенні питного питання. Наразі вимога єдина: налагодити централізовану подачу води по районах. Щоб воду давали подобово, поки до нашого міста прокладають новий водовід.
Раніше ми повідомили про те, чому мешканці Нікополя не побачать воду у крані через обіцяні п’ять днів. Також про те, як живуть містяни місяць без води.
Альона Антонова