ЖИТТЯ

У Дніпропетровській області 11 поліцейських порушили Закон

У поточному році прокурорами Дніпропетровської обласної прокуратури до суду направлені обвинувальні акти стосовно 11 поліцейських. 5 з яких у сфері корупції. 9 поліцейських отримали повідомлення про підозру у 8 кримінальних провадженнях, троє з них перебувають у розшуку.

За 2022 рік до суду направлено обвинувальні акти у 26 кримінальних провадженнях відносно 35 поліцейських, зокрема 18 у сфері корупції.

  • Так, наприклад, судитимуть одного зі слідчих Криворізького районного управління поліції за фактами отримання хабаря (ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодекса України). Поліцейський вимагав та отримав від підозрюваного у незаконному зберіганні зброї 15000 доларів США. За цю суму він обіцяв не притягувати фігуранта до кримінальної відповідальності та вплинути на працівників суду щодо призначення умовного покарання.
Поліцейський вимагав та отримав хабаря

Поліцейський вимагав та отримав хабаря

  • Також повідомлено про підозру старшому інспектору одного із управлінь поліції області за фактом умисного вбивства (ч. 1 ст. 115 КК України). Встановлено, що перебуваючи за місцем мешкання, підозрюваний із табельного пістолета Макарова застрелив знайомого в голову, той помер. Наразі поліцейський перебуває під вартою.
У Дніпропетровській області 11 поліцейських порушили Закон

У Дніпропетровській області 11 поліцейських порушили Закон

  • Ще одного поліцейського було викрито у Новомосковського районі під  час отримання хабаря. Оперуповноважений місцевого відділу поліції вимагав 10000 доларів США за вплив на зміну кваліфікації у кримінальному провадженні та звільнення від відбування покарання. Йому повідомили про підозру за зловживання впливом (ч. 2 ст. 369-2 КК України).
5 порушень у сфері корупції

5 порушень у сфері корупції

  • Начальнику сектору одного із районних управлінь поліції  області  повідомили про підозру у збиранні та передачі представникам іноземної організації відомостей, що становлять службову інформацію (ч. 2 ст. 330 КК України). Поліцейський за 700 доларів США передав відому йому службову інформацію, отриману в процесі оперативної роботи стосовно абонентського номера та здійснених із нього дзвінків.

 

  • Вимагання та одержання хабаря службовою особою інкриміновано старшому слідчому одного із відділень Криворізького управління поліції області (ч. 3 ст. 368 КК України). Правоохоронець вимагав та одержав від громадянина 17000 гривень за непритягнення до кримінальної відповідальності. Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
9 поліцейських отримали повідомлення про підозру

9 поліцейських отримали повідомлення про підозру

  • Ще одну підозру отримав заступник начальника одного із відділень поліції області. Він вимагав та одержав хабаря – 70000 гривень від жінки (ч. 3 ст. 368 КК України). За таку «суму відкупних» поліцейський мав закрити кримінальне провадження.
Троє поліцейських перебувають у розшуку

Троє поліцейських перебувають у розшуку

  • Перед судом постануть начальник слідчого відділу одного із відділень Криворізького районного управління поліції та адвоката за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України). Обвинувачені вимагали та отримали від місцевого мешканця, якого було викрито на незаконних оборудках з наркотиками. Сума винагороди за непритягнення до кримінальної відповідальності та повернення вилучено автомобіля – 1500 доларів США.
Затримання поліцейського

Затримання поліцейського

  • За принципової позиції прокурорів до суду скеровано обвинувальний акт стосовно оперуповноваженого Управління міграційної поліції області за фактом одержання хабаря за вплив на прийняття рішення (ч. 2 ст. 369-2 КК України). Правоохоронець отримав 40 тис гривень від підприємця. За ці кошти він обіцяв вплинути на службових осіб при вирішенні питання щодо подальшої безперешкодної незаконної діяльності підприємця.

 

  • Також до суду скеровано обвинувальний акт стосовно  патрульного поліцейського за фактом перевищення службових повноважень та побиття чоловіка під час відпрацювання виклику (ч. 2 ст. 365 КК України).

Раніше ми повідомили про те, що у Нікополі 42-річний чоловік до смерті побив знайомого. Двоє мешканців Дніпропетровщини намагалися незаконно перетнути кордон на Закарпатті. Також в нашій області викрили заядлого прихильника ПВК “Вагнер”.

Альона Антонова

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас