ЖИТТЯ

Двоїлося в очах і нудило: Нікопольському районі виявили ботулізм

На Нікопольщині зафіксували випадок захворювання на ботулізм. Чоловік, у якого діагностували ботулізм, вживав сушено-копченого товстолоба. А придбав “отруйну” рибу  у магазині продовольчих товарів одного з населених пунктів Нікопольського району.

Повідомляє Інформатор із посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Наступного дня після вживання риби у постраждалого з’явилися перші симптоми захворювання: нудота, блювання, пронос, слабкість та згодом її посилення, двоїння в очах, сиплість голосу. Проте по медичну допомогу до сімейного лікаря постраждалий звернувся лише на третій день після появи перших симптомів. У результаті чого чоловіка у стані середньої важкості направлено доставили до лікарні. Там йому ввели протиботулінічну сироватку – препарат, який блокує дію токсину ботулізму.

Фахівці Держпродспоживслужби проведели санітарно-епідеміологічне розслідування та інспектування магазину, з яким пов’язано випадок ботулізму.

Комісія виявила, що хворий придбав рибу «на вагу», без пакування та маркування. Крім того, при інспектуванні магазину було виявлено порушення вимог законодавства у сфері безпечності та якості харчових продуктів. Зокрема, на час інспектування заклад перебував у незадовільному санітарно-гігієнічному стані, відсутні засоби для належного прибирання та дезінфекції, відсутні умови для дотримання особистої гігієни персоналу, не ведеться результативна боротьба зі шкідниками та гризунами, а також до роботи допущено персонал, який не пройшов періодичний медичний огляд.

За результатами інспектування на керівника магазину складено протокол про адміністративне правопорушення. Магазин тимчасово зачинили.

Раніше Інформатор повідомляв, що на Дніпропетровщині чоловік помер від ботулізму. Читайте також, як вберегтися від ботулізму.

Олена Шевченко

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас