ЖИТТЯ

Відмова загарбників переводити п’ятий енергоблок ЗАЕС в стан «холодний зупин» може призвести до аварії та масштабного викиду радіації

Відмова загарбників переводити п’ятий енергоблок ЗАЕС в стан «холодний зупин» може призвести до аварії та масштабного викиду радіації. Енергоблок №5 Запорізької АЕС був введений в експлуатацію понад 34 роки тому. Тому для підтримки безпечної роботи блоків обов’язково мають проводитись своєчасне і якісне технічне обслуговування та ремонт обладнання, без яких їхня експлуатація стає небезпечною.

Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на повідомлення пресслужби “Енергоатома”.

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, енергоблок №5 ЗАЕС працював на енергетичних рівнях потужності, а з вересня 2022 року окупаційна адміністрація станції підтримує його роботу в стані «гарячий зупин». Уже понад рік загарбники свідомо порушують низку основних вимог до експлуатації енергоблоку, серед яких ігнорування планового графіку техобслуговування систем безпеки, саботаж проведення капремонтів обладнання реакторного відділення та поточного ремонту тепломеханічного, електротехнічного обладнання турбінного відділення й систем керування енергоблоком.

Крім того, вичерпано термін експлуатації частини обладнання, яке підлягає негайній заміні. Зокрема, понад 1000 одиниць тепломеханічного обладнання та ще більше 100 – електротехнічного. Комплекс цих порушень має серйозні наслідки й в багато разів збільшує ризик відмови систем, які можуть призвести до аварійної ситуації. В такому разі, радіаційного впливу можуть зазнати країни Європи.

ДП «НАЕК «Енергоатом», на виконання рішення Державної інспекції ядерного регулювання України, багаторазово закликало перевести енергоблок №5 ЗАЕС у більш безпечний – «холодний зупин». На минулому тижні ДІЯРУ направило листа до МАГАТЕ із закликом посприяти припису. Та попри залучення до процесу міжнародних організацій, усі зусилля не досягли мети. Окупаційна адміністрація станції продовжує порушувати як міжнародні норми та стандарти, так і нормативні документи і законодавство атомної галузі України.

Раніше ми повідомили про те, що загарбники збираються перевести енергоблок №4 на ЗАЕС у стан «гарячого зупину». Також загарбники допускають до роботи на ЗАЕС некомпетентний персонал з росії.

Анна Томілова

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас