ЖИТТЯ

Йодна профілактика: як правильно проводити та де отримати препарат

Йодна профілактика може знадобитись у разі аварії на Запорізькій АЕС. Фахівці роз’яснили, кому та для чого потрібно її проводити. А головне, як правильно це робити.  

Про це повідомляє Інформатор посилаючись на повідомлення пресслужби Дніпропетровської ОДА.

Актуальне питання зараз – йодна профілактика. Адже під час вибуху на АЕС може відбутися викид радіації. А в повітрі серед іншого може опинитися так званий «поганий йод». Точніше – його радіоактивні ізотопи. Вони блокують функції щитоподібної залози. Це загрожує людині проблемами зі здоров’ям.

Уникнути негативних наслідків допоможе вживання йодид калію. Щоб його прийняти, потрібно дочекатися офіційного оповіщення. Повідомлення надійде від органів влади та ДСНС через радіо, телебачення та на офіційних сайтах.

Екстрена профілактика йодидом калію проводиться одноразово. Й у певному дозуванні. Немовлятам до одного місяця – 16 мг, малюкам до 3 років – 32 мг, дітям до 12 років – 62,5 мг, підліткам від 13 до 18 років й дорослим до 40 років – 125 мг.

Протипоказаний йодид калію людям 40+. Виключення, жінки цього віку, які знаходяться при надії або годують грудьми.

Головне не приймати препарат безконтрольно й без нагальної потреби. Інакше можна зробити тільки гірше. Підвищиться ризик зниження функції щитоподібної залози. Хвилюватися не варто. Держава закупила необхідну кількість йодиду калію. Заклади охорони здоров’я його отримали. Найперше ті, які знаходяться на території 50-кілометрової зони навколо Запорізької АЕС. Місцеві амбулаторії вже видали пігулки понад 61 тисячі мешканців. Отримати йодид калію можна у свого сімейного лікаря.

Раніше ми повідомили про те, що загарбники зменшують присутність на території Запорізької АЕС. Також у Нікопольському районі пройшли масштабні навчання на випадок теракту на ЗАЕС.

Анна Томілова

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас