ЖИТТЯ

Фонд Віктора Пінчука допомагає забезпечити водою Нікопольщину

Фонд Віктора Пінчука та міжнародна благодійна ініціатива Ukraine Relief Fund передали Нікополю та громадам Нікопольського району близько 70 ємностей для питної та технічної води, а також забезпечили додатковий підвіз води для нікопольців. 

Через підрив Каховської ГЕС понад 100 тисяч мешканців Нікопольського району та вимушених переселенців залишились без води. Допомогу від Фонду Віктора Пінчука та міжнародної благодійної ініціативи Ukraine Relief Fund отримали у Томаківській, Мирівський Першотравневській, Червоногригорівській, Покровській громадах та містах Нікополь і Покров. Загальний обсяг ємностей – понад 230 кубів. Їх розмістили у точках розливу технічної та питної води.

 

Норми видачі води різні. Так, у селищі Новоіванівка на кожного жителя щодня можна отримати по 15 літрів питної води. За водою традиційно вишукується черга. Отримують люди за списками, аби на всіх вистачило. 

“Ми самі з Донецької області, з Красногорівки, поряд з Мар’їнкою. Взагалі нам дуже багато допомагають. І гуманітарними наборами, продуктами, і ось зараз водою. Набираємо на родину. Вдома мама старенька, 80 років”, – каже Тетяна Вікторівна, переселенка. 

Тижнева потреба у питній воді для Новоіванівсько-Чистопільського старостату, а це 10 селищ, – близько 40 кубометрів. У Мирівській громаді потреба більша в кілька разів – 120 кубів. Обдиві громади отримали ємності для облаштування пунктів видачі.

“До Мирівської громади організовано підвіз води залізницею, з цистерн розвозимо по ємностях до селищ громади. Фонд Віктора Пінчука надав нам 10 трикубових ємностей. Це дозволило закрити четверту частину потреби громади для зберігання і розподілу води серед населення”, – каже Олексій Полозок, заступник Мирівського сільського голови. 

Найбільше підвозу питної та технічної води потребують великі міста. Особливо важко літнім людям, людям з обмеженими можливостями, родинам з маленькими дітьми. 

“Ми мешкаємо на 4 поверсі, води зовсім немає. А потрібно приготувати їжу, обмитись, попрати. Намагаємось економити, набираємо по 20-25 літрів на добу. Мешкаю у Нікополі понад 50 років, ніколи не могла уявити, що опинимось у такій ситуації”, – каже Світлана Анатоліївна, пенсіонерка з Нікополя.

До Нікополя благодійники передали 15 ємностей для зберігання води, а також організували підвіз до пунктів видачі – щодня 6 автівок розвозять понад 100 кубометрів води за узгодженими з місцевою владою маршрутами. 

“В місті працює 30 пунктів, де люди мають можливість набрати технічну та питну воду. Зараз вже є підпитка з центрального водопостачання, тиск потроху піднімається, частина людей вже може користуватись водогоном. Фонд Віктора Пінчука одразу ж відреагував. У перший же день зателефонували та запитали, чим допомогти місту”, – Іван Базилюк, секретар Нікопольської міської ради.

Партнерський матеріал 

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас