Нікополь До сайту

На Дніпропетровщині зафіксували більше 100 випадків укусів кліщів

Літо розпочалось, а небезпека від укусів кліщів ще триває. Наразі саме час активності кліщів і триватиме він ще до липня в залежності від погодних умов. Але кліщ не зникне, просто трохи буде не таким активним. Станом на початок червня, у Кривому Розі вже зафіксували до 110 випадків укусів кліщами мешканців міста. З них – 56 дітей.

Але це тільки статистичні дані, багато людей не звертаються за допомогою в лікувальні заклади та самостійно видаляють кліщів і знищують їх. Тому фактична цифра може бути і більша, – повідомляє Інформатор з посиланням на фахівця Криворізького районного відділу лабораторних досліджень Людмилу Колесник.

Реклама

Кліщі є переносниками небезпечного захворювання. Хвороба Лайма – інфекційне захворювання, основними переносниками якого є іксодові кліщі. Укус кліща безполісний. Борелії зі слиною кліща потрапляють у шкіру та протягом декількох днів розмножуються. Основною клінічною ознакою хвороби Лайма є мігруюча еритема (почервоніння з блідим центром), яка розвивається в місці укусу кліща.

Часто разом з еритемою у людини з’являються симптоми:

Тривалість інкубаційного періоду варіює у широких межах від 1 до 53 днів, найчастіше – 12 днів.

Реклама

У разі виникнення підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі, необхідно звернутись до лікаря – інфекціоніста. Це інфекційне захворювання небезпечне тим, що симптоми можуть з’явитися не відразу, а іноді через кілька місяців після інфікування.

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД УКУСІВ КЛІЩА:

Якщо до тіла людини присмоктався кліщ його слід якомога швидше зняти. Необхідно звернутись до найближчого лікувального закладу, які працюють цілодобово, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальших дій.

Реклама

При відсутності такої можливості видалення проводять самостійно: повільно видаляти разом з хоботком, розхитуючи кліща з боку вбік пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.

Після видалення кліща місце присмоктування змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном.

Щоб зберегти кліща живим, його необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон чи інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку.

Реклама

Своєчасне звернення осіб, покусаних кліщами та дослідження переносника в умовах лабораторії – зменшує ризик розвитку Лайм – бореліозу.

Раніше ми повідомили про те, що в Дніпропетровській області зафіксували три випадки укусів отруйними зміями. Також про те, що в кіоску продавчиня виявила плазуна. В нашій області активізувалися тарантули. На Дніпропетровщині мандрівник зловив змію.

Альона Антонова

Реклама