ЖИТТЯ

В Дніпропетровській області зафіксували три випадки укусів отруйними зміями

На Дніпропетровщині активізувалися плазуни. З початку 2023 року троє мешканців звернулися до медзакладів щодо укусів отруйними зміями. Як захистити себе та що робити, якщо не вбереглися, розповіли під час брифінгу в обласній військовій адміністрації. 

Про це повідомляє пресслужба Дніпропетровської обласної державної адміністрації, передає Інформатор.

Цьогоріч весна рання, але прохолодна і затяжна. Змії не люблять спеку. Від 15 до 25 градусів – ідеальна для них температура. Тому зараз вони дуже активні. Влітку стануть менш рухливими, – зазначив старший науковий співробітник природного заповідника Дніпровсько-Орільський Олександр Пономаренко.

Олександр Пономаренко

Олександр Пономаренко

Він запевнив: більшість змій в області – неотруйні.

“На Дніпропетровщині зустрічаються 8 видів змій. З них лише два – отруйні. Це гадюка звичайна та гадюка степова. Вони мають чорну зигзагоподібну смугу вздовж хребта, складаються у «вісімку» або «пружинку». У місті гадюку побачити майже неможливо. Вони живуть у балках та соснових лісах», – підкреслив Олександр Пономаренко.

Тому, виходячи на природу, подбайте про закритий щільний одяг та взуття.

Укус гадюки видають дві червоні цятки, пекучий біль, почервоніння шкіри і маленькі крововиливи. У цьому випадку слід обробити рану антисептиком і накласти пов’язку – паперову серветку або хустку, за можливості – прикласти холодне. Не можна накладати джгут, припікати рану вогнем та намагатися висмоктати отруту.

Після – якнайшвидше звернутися до лікарні.

 Олександр Михайленко

Олександр Михайленко

“Щороку реєструємо до 30 випадків укусів гадюки. Цьогоріч – вже троє мешканців звернулися до медзакладів. Вони прибули у стані середньої тяжкості. Їм надали допомогу і виписали протягом тижня. Головне – приїхати до лікарні якнайшвидше”, – зазначив завідувач відділення лікування гострих отруєнь міської клінічної лікарні №4 Олександр Михайленко.

Зазвичай змії уникають людей. Якщо ж помітили плазуна – не потрібно кричати та намагатися вбити тварину. Адже більшість з них – рідкісні види. Декілька разів стукніть по землі ногою. Змії добре відчувають струс ґрунту і відразу залишать місцевість.

Раніше ми повідомили про те, що на Дніпропетровщині в кіоску продавчиня виявила плазуна. Також в нашій області активізувалися тарантули. На Дніпропетровщині мандрівник зловив змію.

Альона Антонова

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас