ЖИТТЯ

ЗАЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки

Станом на 8:00 8 серпня 2022 року Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Періодичний обстріл станції російськими військами з РСЗВ упродовж останніх днів спричинив серйозний ризик для безпечного її функціонування.

Про це повідомляє офіційний Telegramканал “Енергоатом”, передає Інформатор.

В результаті атаки на Запорізьку АЕС, на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист, відключений один із трьох працюючих енергоблоків. Внаслідок обстрілів серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об‘єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, також високою є пожежна небезпека. Також пошкоджені три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП ЗАЕС.

Український персонал станції продовжує працювати та докладати усіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень, йдеться у повідомленні.

ЗАЕС досі окупована та контролюється російськими військовими. З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається. Наразі Запорізька АЕС продовжує працювати і виробляти електроенергію для потреб енергосистеми України.

Україна закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів для примусу Росії звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль України заради безпеки всього світу, повідомляє “Енергоатом”.

Нагадаємо, у Нікополі повідомили: станом на 12.00 8 серпня 2022 року рівень радіації в місті  становить 0,12-0,14 мікрозіверта за годину, що відповідає нормам.

Ворог знову обстрілював Енергодар: місцеві показали фото.  Вночі по Дніпропетровщині окупанти випустили дві ракети Х-59 та ще 20 снарядів з «Градів». Для бажаючих виїхати через Нікополь курсує потяг сполученням «Запоріжжя-Львів».

Альона Антонова

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас