ЖИТТЯ

На Дніпропетровщині з початку року виявили 22 випадки сказу у тварин

Протягом року на Дніпропетровщині виявили 22 випадки сказу серед тварин. Ризик підхопити недугу мали 59 людей. Постраждалих від укусів вчасно імунізували. 

Про це повідомляє Інформатор посилаючись на повідомлення пресслужби Дніпропетровської ОДА.

Щороку в світі більш ніж 55 тисяч людей хворіють на сказ. В Україні теж фіксують поодинокі випадки. Останній на Дніпропетровщині підтвердили ще у 2017-му.

Сказ – смертельно небезпечна хвороба. Якщо вас вкусила тварина, слід негайно звернутися до лікаря. До прийому лікаря варто самостійно знезаразити рану. Спочатку – промити мильним розчином і водою. Далі — краї рани обробити 70% спиртом або 5% йодом. Протягом двох тижнів з моменту укусу потерпілому повинні зробити щеплення.

З 59 мешканців області, які мали ризик захворіти на сказ, 13 – діти. Усі пацієнти отримали лікувально-профілактичну імунізацію.

На Дніпропетровщині на сказ найчастіше хворіють руда лисиця та вовк. Проте поширена недуга і серед домашніх улюбленців. Зокрема, котів і собак. Інфекція має інкубаційний період. В середньому, він триває три місяці. Залежно від глибини, кількості та місця укусу термін може зменшуватися до тижня. Або, навпаки, подовжуватися до року.

Раніше м повідомили про те, що на Дніпропетровщину заборонили ввозити м’ясо через африканську чуму свиней. Також на Дніпропетровщині кавказька вівчарка зірвалася з повідця та напала на жінку.

Анна Томілова

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас