ЖИТТЯ

Чеські експерти взяли зразки осаду з дна Каховського водосховища та ґрунтів у воронках від ракет

Днями чеські експерти з екології та сталого розвитку збирали зразки  ґрунту у воронках, утворених після влучання російських ракет С-300 у Запоріжжі, а також брали проби осаду з Дніпра та частини дна Каховського водосховища поблизу міста.

Цим займались координаторка чесько-українського проєкту «Чисте повітря для України», Марцела  Чернохова (ГО «Арніка», Чеська Республіка), експерт з екології та сталого розвитку Олексій Ангурець та фахівці компанії “Деконта. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт “Чисте повітря для України”.

Зразки доставлять в Чехію в сертифіковану лабораторію Dekonta, де проведуть їхній аналіз.

Чеські експерти взяли зразки осаду з дна Каховського водосховища

Чеські експерти взяли зразки осаду з дна Каховського водосховища

Водночас експерти проведуть низку різних аналізів на вміст ртуті, важких металів, нафтових вуглеводнів, поліциклічних ароматичних вуглеводнів, хлорорганічних пестицидів, поліхлорованого біфенілу, ціанідів.

та ґрунтів у воронках від ракет С-300

та ґрунтів у воронках від ракет С-300

Таким чином, почав працювати пілотний проєкт по ідентифікації забруднених ділянок на Дніпропетровщині, – пояснює Олексій Ангурець, експерт з екології.

Паралельний відбір проб та подальший їхній аналіз в Україні і Чехії, дозволить не тільки порівняти результати, а й вкотре надати міжнародній спільноті докази екоциду, який вчиняє російська федерація на території України.

Нагадаємо, після підриву Каховської ГЕС вживати солену та в’ялену рибу ризиковано. В нашій області відкрили інфекційні хаби для боротьби з холерою.

Альона Антонова

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас