Вже рік російські нелюди тероризують мирних жителів, застосовуючи реактивні системи залпового вогню «Град», ствольну артилерію та дрони. Ворог чинить найтяжчі злочини, позбавляючи нікопольців життів, домівок і спокою. У кожного своя історія війни. Павло Шишкін – працівник НЗФ розповів про події однієї із найжахливіших ночей, яку йому довелось пережити.
Про це повідомила журналіст Лєля Ледньова у групі “Нікополь феросплавний”, передає Інформатор.
Коли Нікополь став ціллю для ворожих атак, я втратив спокій, розповідає Павло. Хвилювався не за себе – за своїх стареньких батьків. Вони домовились, що під час обстрілів, ті будуть виходити у коридор, адже літнім людям в укриття бігати важко.
З середини липня Нікополь обстрілювали майже щодня, вночі інтенсивність обстрілів зростала. Так було і 10 серпня. Ввечері почали працювати ворожі «Гради», неподалік почулися гучні вибухи, розповідає Павло.
Декілька прильотів чоловік з батьками – пенсіонерами перечекали в коридорі своєї квартири, розташованій на четвертому поверсі п’ятиповерхового будинку. Коли ближче до півночі звуки війни стихли, вирішили лягати спати. Тільки – но розійшлись по кімнатах, почувся новий страшний вибух. Будинок захитався і підлога в буквальному сенсі пішла з-під ніг. На голову полетіли куски цегли, уламки заліза, скло з розбитих вікон, побутова техніка та меблі. Відчуття, немов у потязі зірвали стоп – кран для екстреного гальмування.
“Я побіг в кімнати, де спали батьки. Встиг схопити за руку маму і відтягнути її у під’їзд. Миттю повернувся за батьком, але його вже не було. Не було ліжка, на якому він лежав, стелі і підлоги теж не було – суцільне провалля. Моторошна картина”, – розповідає Павло.
Як з’ясувалось потім, внаслідок прямого попадання «Граду» в квартиру на п’ятому поверсі, відбулось руйнування конструкції будинку по стояку. Тепер декілька квартир під’їзду знаходяться в аварійному стані, не придатні до житла.
Павло каже, що ніколи не зможе забути ту трагічну ніч, коли стояв на крок від смерті. І хоч йому і мамі пощастило вижити, він ні за що не вибачить агресора за втрату рідної людини.
Нагадаємо, за даними відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Нікопольської міської ради, протягом 12-ти місяців під обстрілами у Нікополі зруйновані або ж пошкоджені 154 об’єкти. Серед них найбільше приватних забудов, а також багатоквартирні будинки, заклади охорони здоров’я, торгівлі, освіти, культури, промислові об’єкти, транспортні засоби. Від російських прильотів загинули 20-ро цивільних та 143-ри людини було поранено.
Раніше ми нагадали, коли відбувся перший обстріл у Нікополі. За фактами злочинів рф в Україні поліція відкрила понад 86000 справ.
Альона Антонова