ЖИТТЯ

Американське ядерне товариство випустило заяву щодо ситуації на окупованій ЗАЕС

Фахівці Американського ядерного товариства продовжують відстежувати інформацію про ситуацію на українській ЗАЕС. Вони пропонують власні висновки з відповідних інженерних та безпекових питань.

Про це повідомляє у своєму телеграм-каналі “Енергоатом”, передає Інформатор.

“Ми закликаємо з обережністю ставитися до тверджень у неперевірених звітах про стан та роботу ЗАЕС. Зазначимо, що атомні електростанції є міцними і надійними частинами критичної інфраструктури; вони створені з урахуванням природніх і антропогенних ризиків. Товсті залізобетонні захисні оболонки захищають активні зони реакторів ЗАЕС і призначені для ізоляції радіоактивних матеріалів від викиду в навколишнє середовище”, – йдеться у повідомленні.

Шість реакторів ЗАЕС зупинені вже більше десяти місяців. Рівень виробництва тепла наразі дуже низький, а необхідність у охолоджувальній воді відповідає наявним на станції можливостям. П’ять із цих шести блоків – у «холодному зупині», тоді як блок № 5 – у стані «гарячого зупину» для забезпечення додаткової пари та нагріву.

Хоча збереження реактора ЗАЕС у режимі тривалого «гарячого зупину» саме по собі не є причиною для занепокоєння, ми погоджуємося із розпорядженням Держатомрегулювання України від 8 червня про переведення енергоблока № 5 у стан «холодного зупину», враховуючи поточні обставини, йдеться у повідомленні.

На даний момент загроза широкомасштабного викиду радіологічного матеріалу є спекулятивною, але це не означає «повної ясності» щодо ризиків безпеки на території станції. Ми ґрунтуємо свою оцінку на фактах та іншій інформації з надійних джерел, як-от оновлення Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), зазначають фахівці.

Наша організація очікує, що ситуація на ЗАЕС може розвиватися і швидко змінюватися. Потенційні події можуть вивести ЗАЕС з ладу, не обов’язково створюючи радіологічну загрозу здоров’ю населення.

Ми високо цінуємо Україну за її пильну увагу, готовність до надзвичайних ситуацій та планування реагувати доти, доки російські збройні сили не покинуть ЗАЕС. Тим часом інспекторам МАГАТЕ необхідно надати негайний безперешкодний доступ до всієї території окупованої росією ЗАЕС. Це допоможе інспекторам МАГАТЕ підтверджувати або спростовувати інформацію та запобігати потенційному саботажу, підкреслило американське ядерне товариство.

Раніше ми повідомили про те, що на Дніпропетровщині за 500 днів війни пролунало 1846 сирен. Також про те, що у ГУР показали схему мінування Запорізької АЕС.

Альона Антонова

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас