Минуло 37 років після трагедії на Чорнобильській АЕС. В цей день, вшановують пам’ять всіх загиблих ліквідаторів аварії.
Про це повідомляє Інформатор посилаючись на повідомлення голови ДОР Миколи Лукашука.
День 26 квітня 1986 року знають по всій планеті як дату наймасштабнішої аварії, яку будь-коли спричиняв мирний атом. За наслідками Чорнобильській катастрофі немає рівних, вона оповила радіоактивним шлейфом значну частину планети та перетворила квітучу місцевість на зону відчуження. Через тридцять років після катастрофи 26 квітня було проголошена ООН Міжнародним днем пам’яті Чорнобиля, а в Україні цей день почали відзначати значно раніше. Він є нагадуванням про те, якою небезпечною може бути атомна енергетика, про героїзм ліквідаторів аварії та про довгострокові наслідки цієї події для людей і довкілля.
День Чорнобильської трагедії й Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф нагадує про те, якими страшними наслідками для планети може обернутися неконтрольований «мирний атом». І що людське життя є найвищою цінністю.
Через десятиліття рф загрожує мільйонам людей потужною катастрофою, окупувавши Запорізьку АЕС. Історія нічому не навчила країну-терориста.
“Ніколи не забудемо неоціненний подвиг тисяч громадян, які віддали своє життя та здоров’я, врятувавши не лише нашу державу, а й увесь світ від радіаційного забруднення.”, – йдеться у повідомленні Миколи Лукашука.
Раніше ми повідомили про те, що на протилежному березі Каховського водосховища росіяни почали евакуацію топ-колаборантів. Ризик падіння рівня води в Каховському водосховищі внаслідок дій росіян залишається дуже великим.
Анна Томілова