ЖИТТЯ

«Доступні ліки»: як отримати рецепт та необхідний препарат безкоштовно

Для людей із хронічними захворюваннями продовжує працювати урядова програма «Доступні ліки». В умовах воєнного стану українці можуть отримувати «Доступні ліки» як за електронним, так і за паперовим рецептом.

Про це Інформатор повідомляє з посиланням на Дніпропетровську ОВА. Аби отримати рецепт вперше, пацієнту потрібно звернутися до лікаря:

  • з серцево-судинними захворюваннями, астмою, діабетом II типу – до сімейного;
  • з нецукровим діабетом – до ендокринолога;
  • з розладами психіки та епілепсією – до невролога або психіатра.

Фахівець має прописати план лікування. Разом із ним видати рецепт, який буде дійсним протягом місяця. Наступні рецепти можуть виписувати лікарі первинної медичної допомоги: сімейний, терапевт або педіатр.

Аптеки, де відпускають «Доступні ліки», позначені відповідними наліпками. Також можна скористатися Електронною картою аптек-учасниць програми реімбурсації. Обирати варто ті, які відпускали «Доступні ліки» впродовж останніх семи днів.

Аби отримати необхідні медикаменти, в аптеці із позначкою «Доступні ліки» треба показати паперовий рецепт або назвати код з електронного. Ліки можна отримати безкоштовно або із суттєвою знижкою.

На сьогодні урядова програма охоплює 405 лікарських засобів та ще 72 препарати інсуліну і 9 комбінованих препаратів. З повним переліком можна ознайомитись за посиланням.

«Доступні ліки»

«Доступні ліки»

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас