Нікополь До сайту

День добрих справ, Вербна неділя: що відзначають 9 квітня в Україні та світі

9 квітня 2023 року православні християни відзначають одне з найважливіших свят у році – Вербну неділю. Є ще декілька важливих дат, а також народні прикмети та заборони на цей день.

Про них розповідає Інформатор Кривий Ріг, передає Інформатор.

Реклама

9 квітня 2023 року відзначають День добрих справ. Це міжнародне свято, яке об’єднує волонтерів із понад 100 країн. Мета цього дня – робити добрі вчинки на благо планети та інших людей. Щороку сотні тисяч волонтерів застосовують на практиці досить просту ідею. Ідею про те, що кожна людина має змогу зробити щось хороше, щоб змінити світ на краще. Водночас ця хороша справа може здаватися мізерною у порівнянні з потребами нашої планети, але це не має значення. Навіть одне приємне слово, сказане втомленому незнайомцеві може зробити багато.

Крім того, щорічно у другу неділю квітня відзначається Всесвітній день боротьби з сексуальним насильством над дітьми. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про руйнівні наслідки сексуального насильства над дітьми та сприянню запобіжним зусиллям у всьому світі. Сексуальне насильство над дітьми є серйозною та широко поширеною проблемою, від якої щорічно страждають мільйони дітей. Це глобальна проблема, яка вимагає скоординованих і постійних зусиль для запобігання та вирішення.

Найважливішим же святом дня 9 квітня 2023 року є Вербна неділя, яку відзначають в шосту неділю Великого посту перед Великоднем. Великдень 2023 у православних віруючих настане 16 квітня, а Вербна неділя – 9 квітня.

Реклама

У цю дату відзначається Вхід Господній в Єрусалим – подія з життя Ісуса Христа, коли він верхи на віслюку в’їхав у священне місто. Жителі Єрусалиму зустрічали Ісуса вигуком “Осанна”, а на його шляху кидали пальмові гілки. Зазвичай так урочисто зустрічали тільки царя.

Свято Вхід Господній в Єрусалим відзначається всіма християнами, а його символом є пальмова гілка. В Україні пальми не ростуть, тому їх замінила верба. Це дерево розквітає навесні одним з перших, а також наділяється цілющими властивостями.

Вербу освячують у храмі, а потім несуть додому. наші предки любили залишати освячену вербу в куточках хати, поки вона не засохне. Вірили, що вона має цілющу силу. Тому легенько били нею себе і своїх родичів, промовляючи: “Не я б’ю, верба б’є, за тиждень Великдень, на здоров’я, на красу, на захист”. А маленьких дітей купали у відварі з верби, щоб вони залишалися здоровими.

Реклама

Також на свято випікали святкові хлібці. В невеликі буханці обов’язково клали шишки верби, а потім ці вироби згодовували худобі, щоб вона була здоровою.

Що не можна робити у Вербну неділю

Що потрібно робити у Вербну неділю

Реклама

Народні прикмети погоди

Іменини святкують: Мануїл, Мануйло, Мефодій, Мотрона, Феодосій, Олександр, Іван, Охрім, Кіндрат.

Альона Антонова

Реклама