У 2023 році православний Великдень відзначається у середині квітня. Цього року він відзначається 16 квітня.
На Пасху прославляється чудо Воскресіння Христа. Також на Великдень закінчується Великий піст. Про святкування традиції та заборони у Великдень розповість Інформатор.
Пасха – це одне з головних родинних свят. Цього дня до батьків часто приїжджають діти, сім’ї збираються великими компаніями за столом, спілкуються, відпочивають. Та до Великодня готуються заздалегідь: печуть паски, фарбують яйця, готують святкові страви. Також є традиція битися крашанками.
Воскресіння Сина Божого, Ісуса, поряд з Різдвом та Трійцею вважається найважливішим церковним святом. Поважають його як католики, і православні. Великдень пов’язують із жертвою, яку Христос приніс за гріхи людей.
Чи буде вихідний на Великдень 2023 року?
Великдень завжди випадає на неділю, тому сама по собі є вихідним днем. В Україні офіційним вихідним також є великодній понеділок. Однак через дію військового стану додаткові вихідні на Великдень в Україні скасовуються, і понеділок 17 квітня буде звичайним робочим днем.
Традиції на Пасху:
- відвідування церкви;
- освячення паски;
- освічення води;
- освічення продуктів;
- освічення цукерок.
Народні прикмети на Великдень:
- якщо на Пасху мороз – варто чекати щедрого врожаю;
- якщо вдень на Великдень тепло, то до сонця;
- похмурий день на Пасху – до прохолодного літа;
- дощ на Великдень – до дощової весни.
Що не можна робити на Великдень:
- вконувати фізичну роботу;
- сваритися, пліткувати;
- до ранку неділі не можна їсти непісні страви;
- вінчатися;
- їздити на кладовище.
Раніше ми опублікували фото яким може бути весняний ранок у Нікополі. Також ви можете подивитись фото перших квітів та бруньок на вулицях Покрова.
Анна Томілова