ВЛАДА

На Дніпропетровщині бебі-боксів вистачить до кінця червня: що далі

“Пакунок малюка” – одна з затребуваних новацій для родин, які стають батьками. Уряд виділяє значний обсяг коштів на його закупівлю. Зокрема, у бюджеті на 2023 рік закладено 1,43 млрд грн на закупівлю “пакунків”, а також на надання грошової компенсації родині за невикористані пакунки.

Про це повідомляє пресслужба Дніпропетровської обласної державної адміністрації, передає Інформатор.

Медичні заклади по всій країні забезпечено запасами “пакунку малюка” в середньому до кінця червня. Адже станом на 1 січня на складах зберігалося 21,7 тис пакунків малюка. З 1 січня по 15 березня 2023 року разом було видано 7 тис пакунків.

Залишки “пакунків” на складах у регіонах станом на сьогодні складають ще 14,7 тис, тобто з поточним рівнем використання в обсязі 3,5 тис пакунків на місяць їх вистачить ще на понад 4 місяці.

Початок тендеру на закупівлю “пакунків малюка” заплановано на кінець березня – з тим, щоб вже до кінця квітня підписати договір з майбутнім перемежцнм-постачальником.

Міністерство соціальної політики зібрало потребу з регіонів щодо того, яка кількість “пакунків малюка”, орієнтовно, буде необхідна у 2023 році.

Для порівняння: за весь 2022 рік було видано молодим батькам – 52 тис пакунків. З яких 44,9 тис “пакунків” було виготовлено у 2022 році, решта – виготовлені в попередній рік.

При цьому, спостерігається стійка тенденція до того, що батьки новонародженої дитини все частіше обирають не “пакунок малюка”, а грошову компенсацію за нього.

Зокрема, протягом 2022 року 154 тис родини (тобто 74% всіх батьків) обрали саме не пакунок, а гроші. В поточному році тенденція лише посилюється: з 40,5 тис родин 33,5 тис родин обрали саме грошову виплату (а це – вже 82%).

Це може пояснюватись більшою потребою родин саме у грошах, або ж тим, що батьки готуються заздалегідь до народження дитини та вже мають всі необхідні речі.

Раніше ми повідомили про те, що за рік на Дніпропетровщині народилося понад 16 тисяч немовлят. Дружина народжувала, а чоловіка привезли з пораненням: у лікарні Мечникова зустрілася родина.

Альона Антонова

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас