ЖИТТЯ

Заступник міського голови Енергодару Іван Самойдюк вперше розповів про 333 днів полону

Перший заступник міського голови Енергодара Іван Самойдюк розповів про 333 дні російського полону. Чоловік молився тільки за те, щоб вийти на волю живим та щоб Україна вистояла. У російському полоні він провів майже рік — з моменту, коли його викрали на блокпості 19 березня 2022-го, і до 16 лютого 2023 року, коли нарешті відбувся обмін полоненими.

На своїй сторінці у соцмережі Іван Гнатович поділився важкими спогадами про перебування у рашистській неволі. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на “Медіа Центр Енергодара”.

«Коли нас везли на обмін через територію рф, я вже готувався до багаторічного ув’язнення і згадував свого дядька Івана, якого заслали до Сибіру. Тримаючи телефон в руках зараз, не віриться, що так легко можна прочитати новини, комусь написати, не кажучи про те, щоб по відео дзвонити родичам та друзям», — такими словами розпочав розповідь Іван Самойдюк.

Іван Гнатович пригадує, що весь час, доки перебував у полоні, він, так само, як і інші бранці, молився тільки за те, щоб вийти на волю живим та щоб Україна вистояла.

Іван Гнатович закликав сім’ї полонених не втрачати віру

Іван Гнатович закликав сім’ї полонених не втрачати віру

«Коли 19 березня 2022 року мене викрали російські окупанти, ще не було контрнаступу під Києвом, світ ще не знав про звірства в Бучі та інших окупованих селах і містах, ще не було блискавичної операції в Харківській області та звільнення Херсона. Інформації ззовні майже не було, але та, яка до нас доходила, давала нам сили триматись і стійку надію в перемогу Українського народу. Ми молились за наші Збройні сили. Наш героїчний народ зробив те, що багатьом країнам здавалося неможливим. Низький уклін кожному з вас!» — зазначив Іван Самойдюк.

Також перший заступник міського голови звернувся до всіх енергодарців.

«Шановна громадо, я знаю як вам зараз важко. Тим, кому довелось виїхати зі своїх домівок, і тим, кому довелось залишитись. Хочу наголосити, що наша команда продовжує працювати та всебічно надавати допомогу на території міста Запоріжжя. Збройні сили України роблять все, щоб кожна родина разом зі своїми пташенятками могла якнайшвидше повернутися в свої гнізда, а ми вже на місці будемо допомагати кожному налагодити життя в своєму рідному місті. Все буде Україна!» — підкреслив він.

Іван Гнатович закликав сім’ї полонених не втрачати віру.

«Я вірю в те, що кожен бранець, як і я, обійме свою родину. Полонені відчувають, коли їх найближчим людям на волі важко. Але так само вони відчувають, коли ви маєте надію і вірите в них. Це неможливо передати словами, але коли зараз говоримо з дружиною і розповідаємо один одному про наші 333 дні, мої найгірші дні – це коли їй було найважче», — пригадав Іван Самойдюк.

Наприкінці розповіді Іван Гнатович подякував друзям, які підтримували його родину у найважчі часи, та кожному, хто доклав зусиль для його звільнення з російського полону та за можливість обійняти дружину, дітей та онуків. «Дякую за життя!», — підсумував він.

Раніше ми повідомили про те, що командир розкрив нові обставини розстрілу окупантами воїна ЗСУ за слова “Слава Україні”. CБУ підтвердила особу розстріляного Героя. На Дніпропетровщині діють шахраї, які виманюють у підприємців гроші “на армію”. У моргу Енергодара знаходяться близько 30 тіл військових рф.

Альона Антонова

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас