ЖИТТЯ

На Запорізькій АЕС відбулась ротація інспекторів МАГАТЕ

2 березня 2023 року, на ЗАЕС, яка вже майже рік захоплена російськими військовими, відбулась ротація експертів Міжнародного агентства з атомної енергії. ЇЇ проведення було заплановано на початку лютого, проте блокувалося ворогом.

Як повідомляє “Енергоатом”, генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив, що нова команда експертів Агентства вже прибула на ЗАЕС, та подякував усім залученим сторонам за їхні зусилля для здійснення ротації.

«Місія МАГАТЕ на захопленій росіянами Запорізькій АЕС допоможе стримувати їх від вчинення нових актів ядерного тероризму та можливих провокацій», – наголосив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Нагадаємо, з січня 2023 року постійні місії Агентства працюють на всіх українських атомних електростанціях, розташованих на контрольованій Україною території. На окупованій Запорізькій АЕС представники МАГАТЕ перебувають із початку вересня 2022 року. Запит на розміщення таких місій надійшов до Міжнародного агентства з атомної енергії від Президента України Володимира Зеленського та Міненерго.

Раніше ми повідомили про те, що на ЗАЕС військові рф заповнили машинні зали енергоблоків своєю технікою. Через обстріли з протилежного берега за рік у Нікополі та районі загинуло 14 чоловік,

Альона Антонова

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас