Держпродспоживслужба України попереджає жителів області: в магазинах та на ринках може продаватися небезпечне для здоров’я печиво. Воно містить акриламід, який є забруднювачем відповідно до законодавства ЄС та складає потенційну небезпеку для людини.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Держпродспоживслужбу в Дніпропетровській області.
Служба отримала повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів RASFF. Фахівці виявили високий вміст акриламіду в партії цієї випічки.
Акриламід – це хімічна сполука, яка утворюється природнім шляхом під час термічної обробки у процесі приготування кофе, шоколаду, мигдалю, картоплі фрі, крекерів, чіпсів, печива, хліба тощо.
Висновок Європейського управління з безпеки харчових продуктів (EFSA) підтверджує, що акриламід у продуктах харчування може збільшити ризик раку для споживачів будь-якого віку, і що гліцидамід, один з основних продуктів метаболізму, є найбільш вірогідною причиною генних мутацій та пухлин, що спостерігаються в експериментах на тваринах. Тому його вміст у продуктах харчування контролюється відповідними органами.
Керуючись статтею 20 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини.
Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області попереджає щодо можливості обігу та реалізації вищезазначеної продукції на території області.
При виявленні даного продукту в обігу терміново повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області за тел. (099) 723-16-99.
Також доводимо до відома операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з обігу, а також у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.
Раніше ми повідомили про те, що за останні десять років на Дніпропетровщині зафіксували 24 випадки малярії. Подробиці – тут.
Альона Антонова