Нікополь До сайту

Близько 70 мешканців Енергодара утримуються окупантами в полоні: куди звертатися, якщо ваші родичі зникли

На сьогодні близько 70 мешканців Енергодара утримуються окупантами в полоні. Ця цифра весь час змінюється, адже одних людей вони відпускають через тиждень – два ув’язнення. Інші ж перебувають в катівнях та підвалах довгими місяцями.

Про це повідомив міський голова Енергодару Дмитро Орлов, передає Інформатор.

Реклама

Імена багатьох викрадених енергодарців відомі. Вони передані у відповідні державні інстанції та є в списках полонених осіб серед цивільного населення.

Але тільки в тому випадку, коли рідні полонених або ж свідки подій готові надавати таку інформацію. А це відбувається не завжди.

Та навіть якщо ви категорично проти публічного розголосу факту утримання в неволі близької людини (і для цього дійсно є об’єктивні причини), в будь-якому разі необхідно передати цю інформацію у відповідні інстанції.

Реклама

Порядок дій у разі викрадення або захоплення у полон цивільної людини під час війни:

  1. Якщо ваш родич або знайомий, який є цивільною особою, перебуває у полоні, або ж ви стали свідком викрадення іншої людини, необхідно повідомити про це правоохоронні органи України
  2. Особи, які перебувають на тимчасово окупованій території, можуть повідомити інформацію на спеціальні гарячі лінії:

на цілодобову гарячу лінію Національної поліції України:

на цілодобову “гарячу лінію” Національного інформаційного бюро Мінреінтеграції за телефоном:

Реклама

на цілодобову “гарячу” лінію Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених СБУ:

на гарячу лінію Міжнародного Комітету Червоного Хреста:

Служба розшуку: (096) 304-43-75, (066) 250-99-57.

Реклама

до Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин:и 0-800-339-247, 0-800-501-720 або 095 896 04 21;

до Моніторингової місії ООН з прав людини

3. Особи, які перебувають на території, підконтрольній Україні, можуть:

Якщо вам стане відомо, що ваша близька людина депортована ворогом чи перебуває у полоні, не спішіть поширювати у публічному просторі цю інформацію разом з її фото та особистими даними. Це може привернути особливу увагу ворога до людини, може значно ускладнити перемовини щодо її повернення та загрожувати її життю.
Інколи, в залежності від обставин, робити такий публічний крок буває необхідно. Але тільки після узгодження своїх дій з правоохоронними органами.

Реклама

Раніше ми повідомили про те,  як переключитися на іншого оператора, якщо зник мобільний зв’язок. Що має бути напоготові коли зникло світло.

Альона Антонова