ЖИТТЯ

Вдалося ідентифікувати понад 14500 військовослужбовців рф, які воювали на території України

Наразі працівники кіберполіції ідентифікували понад 14500 військовослужбовців рф, які брали участь у бойових діях на території України. Також зафіксовано участь 170 членів незаконних збройних формувань у бойових діях та фінансуванні війни.

Про це  повідомив начальник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець, передає Інформатор.

6 жовтня, відбувся спільний брифінг сил безпеки та оборони України. Начальник Департаменту кіберполіції розповів про основні напрямки і результати роботи підрозділу з початку введення воєнного стану.

За його словами, у перші дні повномасштабного вторгнення були розгорнуті автономні центри. «Наші працівники змінили вектор роботи на протидію кібератакам на державні органи та приватний сектор, виявлення та реагування на антиукраїнську пропаганду в інтернеті, ідентифікацію колаборантів, розробку систем та механізмів для збору інформації з відкритих джерел про військовослужбовців рф», – повідомив він.

  1. Спільно з іншими суб’єктами кібербезпеки попереджено майже 400 кібератак на українські інформаційні ресурси, а також проведено заходи щодо ліквідації їх наслідків.
  2. Загалом із початку воєнного стану працівники підрозділу провели понад 1400 обшуків. За цей час правоохоронці виявили близько 800 фактів онлайн-шахрайства, викрили 23 педофіли, які створювали та розповсюджували контент за участю дітей. Від їх дій постраждало 48 дітей.
  3. Окремий напрямок роботи –  боротьба з організованою злочинністю. Наразі скеровано до суду 21 кримінальне провадження, супровід яких здійснювала кіберполіція, відносно організованих груп та злочинних організацій. До складу зазначених груп входило 75 учасників, котрі  вчинили більше 240 кримінальних правопорушень.
  4. Іноземні кіберцентри, Європол, Інтерпол, дипломатичні установи реагували на запити та допомагали у блокуванні роботи міжнародних компаній на території росії. Завдяки запитам кіберполіції більше 450 компаній припинили роботу  на території росії, частково чи повністю обмежили надання послуг громадянам країни-окупанта.
  5. В рамках міжнародної кооперації з представниками правоохоронних органів країн-партнерів та біржами криптовалют проведено комплекс заходів щодо виявлення та припинення руху криптоактивів, які використовуються для підтримки пропагандистської діяльності, фінансування пов’язаних із російською федерацією суб’єктів, що включені до санкційних списків. Результатом такої співпраці є блокування близько 170 криптогаманців.

Раніше ми повідомили про те, що кіберполіція України спільно із волонтерами заблокувала 14 тисяч ворожих ресурсів. Подробиці – тут.

Альона Антонова

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас