ЖИТТЯ

Як отримати безоплатну правову допомогу в умовах воєнного стану

Люди, які постраждали від війни, можуть отримати безкоштовну правову допомогу. Фахівці консультують онлайн або телефоном. Працює всеукраїнська «гаряча лінія», спеціальні мобільні застосунки, Telegram-боти та інформаційні платформи.

Куди звертатися, розповіли у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації, передає Інформатор.

Усі, хто постраждав від військової агресії, мають право безоплатно звертатися за правовою допомогою. Для цього діють електронні сервіси, гарячі телефонні лінії.

В Україні діє Єдиний контактний номер 0 800 213 103. Туди можна звертатися за консультаціями юристів. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах країни безкоштовні. Номер для дзвінки з-за кордону (044) 363-10-41. Вартість за тарифами мобільного оператора.

Працюють і спеціальні мобільні застосунки. Один з них – «Твоє право». Це універсальний юридичний довідник для людей, які постраждали внаслідок війни. Там можна не лише вирішувати правові питання. А ще завантажити зразки документів та заяв. Тих, які знадобляться при зверненні до держорганів або суду.

Потерпілі від домашнього насильства та свідки воєнних злочинів можуть звертатися до юристів у Телеграм-чат «Правова допомога протидії насильству».

Серед корисних електронних ресурсів ще є довідково-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid».  Вона працює за принципом відомої онлайн-енциклопедії «Вікіпедія». Тут розміщена не лише довідкова інформація, а ще й посилання на чинне законодавство та судові рішення.

Для отримання допомоги офлайн працюють місцеві центри правової допомоги та консультаційні пункти. Їх адреси та графік роботи можна дізнатися на спеціальній мапі.

Раніше Інформатор писав про 10 основних ознак того, що у вас є психологічні травми. Деталі читайте тут.

Юлія Кожемяка

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас