У Нікополі всі екстрені служби підняли за тривогою через повідомлення про пожежу в багатоповерхівці. На місці з’ясувалося, що виклик був неправдивим. Поліцейські встановили, що телефонував 10-річний хлопчик.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на поліцію Дніпропетровської області.
12 лютого близько 9:00 на спецлінію «112» надійшов дзвінок із повідомленням про пожежу в п’ятиповерховому будинку на вулиці Електрометалургів у Нікополі. Дитина не назвала себе та одразу поклала слухавку.
За вказаною адресою негайно виїхали рятувальники, медики та правоохоронці. Однак жодних ознак пожежі вони не виявили. Згодом поліцейські встановили, що неправдивий виклик зробив 10-річний місцевий мешканець зі свого мобільного телефону.
Ювенальні поліцейські поспілкувалися з дитиною та пояснили небезпеку таких дій. Батьків хлопчика притягнули до адміністративної відповідальності.
Правоохоронці нагадують, що прифронтові громади Нікопольського району регулярно потерпають від обстрілів, а всі служби працюють у посиленому режимі. Кожен фальшивий виклик відволікає фахівців від реальних надзвичайних ситуацій, де допомога потрібна негайно.
Згідно зі статтею 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за завідомо неправдивий виклик спецслужб передбачено відповідальність. Якщо ж такі дії створюють загрозу людям або можуть призвести до тяжких наслідків, вони можуть мати й кримінальні ознаки.
Поліція закликає батьків пояснювати дітям, що подібні «жарти» можуть коштувати комусь здоров’я або навіть життя.
Олена Шевченко
