ЖИТТЯ

За рік роботи «єВідновлення» мешканці області отримали 22 сертифікати на придбання житла та майже 127 млн грн на ремонт осель

Державній ініціативі “єВідновлення” виповнився рік. Нею передбачені кошти на ремонт і відбудову житла українців. Того, яке зазнало руйнувань через ворожі обстріли. За програмою заявники можуть отримати до пів мільйона гривень. У разі знищеного майна – сертифікати на придбання нового. Долучаються до неї і жителі області. Вони отримали компенсацій на загальну суму понад 170 млн грн.

Про це Інформатор повідомляє із посиланням на пресслужбу Дніпропетровської ОВА.

«За «єВідновленням» стоїть чимала команда. Уряд, Мінцифра та Міністерство відновлення. Міжнародні партнери, які долучаються не тільки до організаційних питань. Підтримують ініціативу й фінансово. Вдячні їм за це, бо допомога з ремонтом і відбудовою понівеченого ворогом житла – важлива. Вона дає розуміння людям, що вони не самотні у своїй біді, – сказав начальник ОВА Сергій Лисак. – За цією програмою тільки жителі Дніпропетровщини отримали компенсацій на загальну суму понад 170 млн грн».

Більша їх частина, а це майже 127 млн грн, – на відновлення побитих осель. Ще на 44 млн грн сформовано сертифікатів на придбання житла. Вони для людей, чиє майно знищене ворожими снарядами.

Джерела фінансування цих виплат різні. На старті державної програми – це були конфісковані активи російської фінустанови. Після – підключилися міжнародні організації. Серед них Світовий банк, Банк розвитку Ради Європи та ПРООН.

Долучитися до «єВідновлення» можна через портал Дія. Там подати заявку та документи. Їх розглянуть та обстежать понівечене. Цим займаються спеціальні комісії, створені на місцях. Далі зафіксовані збитки внесуть до Реєстру. І вже наступним кроком буде прийняття рішення і нарахування власникам майна компенсації.

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас