ЖИТТЯ

Під головуванням Андрія Єрмака відбулося Розширене засідання місцевих та регіональних влад: деталі

У четвер, 14 вересня, за дорученням Президента України відбулося Розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад під головуванням керівника Офісу Президента Андрія Єрмака.

Про це повідомили у пресслужбі Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України.

Розширений формат засідань передбачає безпосереднє залучення до прямого діалогу з владою. Цього разу обговорювалися питання, потреби та проблеми Харківщини та міста Харків. Такий формат дозволяє залучити більше учасників та глибше зрозуміти проблематику кожного регіону, кожної громади.

Загалом до зустрічі приєдналися наживо та онлайн понад 200 учасників, 115 з яких – представники Харківської області. Серед учасників і міжнародні партнери – представники міжнародних організацій, посольств іноземних держав.

Андрій Єрмак нагадав, що під контролем російських окупантів залишаються окремі населені пункти трьох територіальних громад Куп’янського району – в Серебрянському лісі ні на мить не вщухають важкі бої.

Керівник Офісу Президента Андрй Єрмак

Керівник Офісу Президента Андрй Єрмак

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у свою чергу зазначив, що Харківщина, зокрема Куп’янський район, залишаються тими територіями, де росіяни продовжують завдавати шкоди як населенню, так і цивільній інфраструктурі.

«Але попри це, Україна продовжує докладати зусиль для відновлення життєдіяльності у прифронтових регіонах. Переконаний, що Конгрес регіональних влад та запропонований ним формат взаємодії дадуть позитивні результати для досягнення поставленої мети», – сказав він.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук

Водночас завдяки Силам оборони України окупантів вдалося відтіснити з більшості територій області.

Під час зустрічі Андрій Єрмак запропонував зосередитися на проблематиці розмінування, відновлення і безпеки об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, підготовки до опалювального сезону, відновлення житлового фонду, умов роботи місцевого бізнесу.

Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль розповів, що пріоритетом для влади залишається швидка відбудова. За його словами, на Харківщині 3,6 млрд грн виділено на відновлення населених пунктів та інфраструктури житлового і громадського призначення. В пріоритеті – капітальний ремонт шкіл, житлових багатоповерхівок, лікарень.

Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль

Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль

Не менш важливе питання – підготовка енергетики до опалювального сезону, відновлення втрачених потужностей і захист об’єктів енергетики та критичної інфраструктури. За словами Дениса Шмигаля, в області відновлюють 5 мостових споруд, очікується проектно-кошторисна документація ще на 8 таких об’єктів.

Крім того, фокус уваги і на підтримці локального бізнесу – підприємцям надаються пільгові кредити та мікрогранти.

Крім того, посилюється оборона області – з резервного фонду Харківська ОВА отримала 1,3 млрд гривень на зведення фортифікацій.

Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що в регіоні проживають 513 тисяч внутрішньо переміщених осіб, яким виплачено 7 млрд гривень соціальної підтримки.

Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов

Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов

Відомо, що станом на 14 вересня, на деокупованих територіях Харківської області відновлено 90% електропостачання та 78% газопостачання. Крім того, реалізуються проекти з відновлення зруйнованих будівель на суму 1,1 млрд гривень.

В рамках розширеного формату засідання Президії жителі громад та міста Харкова порушували питання відновлення житла, критичної інфраструктури. В режимі онлайн до прямого діалогу долучилися мешканці села Циркуни, яке стало одним з пʼяти населених пунктів, які в межах пілотного державного проекту відбудовуватимуть комплексно згідно із новими принципами.

Також місцеві підприємці цікавилися можливістю отримання пільгових кредитів для відновлення діяльності підприємств, зокрема сільськогосподарських, пільгового оподаткування, запровадження державних програм з повернення релокованого бізнесу, надання безповоротних коштів на відновлення, запровадження додаткових преференцій підприємцям на деокупованих територіях.

Серед питань освіти порушили тему надання учням необхідних гаджетів для забезпечення навчального процесу в режимі онлайн. Насамперед йдеться про багатодітні, малозабезпечені сімʼї та дітей з числа внутрішньо переміщених осіб.

На завершення Андрій Єрмак зазначив, що такі зустрічі покликані знайти кращі рішення для мешканців українських регіонів.

«В умовах війни неважливих чи другорядних питань немає. Особливо, коли вони стосуються життя, здоров’я та якості життя наших людей», – наголосив він.

Такі зустрічі покликані знайти кращі рішення для мешканців українських регіонів

Такі зустрічі покликані знайти кращі рішення для мешканців українських регіонів

Платон Бережний

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас