Внаслідок підриву росіянами ГЕС, велика вода затопила близько 10 тисяч гектарів сільськогосподарських земель. Це призвело до втрати близько 100 тисяч тонн аграрної продукції. Ще понад 400 тисяч гектарів родючої землі – заміновано загарбниками.
Попри це, аграрії знаходять вихід, щоб забезпечити країну продовольством. Економіст Олег Пендзин розповів, чого очікувати українцям від цьогорічного врожаю. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Кривий Ріг.
Під час війни, українські аграрії почали освоювати нові території. І тепер те, що росло на Херсонщині засіяли в інших областях.
“Голодними точно не будемо. Цибулі буде багато. В даний момент, Україна повністю себе задовольняє овочами, по жодній позиції борщового набору дефіциту не буде”, – стверджує Пендзин.
А от врожай томатів в Україні буде відносно малим. Херсонських помідорів, як і торік, українці навряд чи побачать, їх замінить імпорт.
“40% томатів, як і торік, приїде з Туреччини. На сьогодні, дефіциту з томатами немає”, – додає економіст.
Торік українські аграрії зібрали 75 мільйонів тонн зернових. Цього року врожай буде меншим, на рівні 60-ти мільйонів тонн. Але для того, щоб себе прогодувати Україні потрібна лише чверть від цієї кількості, близько 15 мільйонів тонн. Та й кількість внутрішніх споживачів від початку повномасштабної війни значно зменшилася, тому деякі товари, зокрема крупи, навіть подешевшали.
“Гречка – подешевшала. В середньому, українець споживає близько 3 кілограмів гречки на рік. Гречки виробили близько 100 тисяч тонн. Коли нас було 40 мільйонів, треба було 120 тисяч тонн, зараз нас 30 мільйонів – треба 90 тисяч тонн. Тобто гречки – надлишок”, – пояснює експерт.
Альона Антонова