З другого травня дані про зниклих будуть вноситися в Єдиний реєстр зниклих безвісти. Реєстр розробляли МВС, Уповноважений зі зниклих безвісти та інші відомства. Записи про зниклих будуть формувати на основі заяв, поданих родичами до Нацполіції.
Про це повідомляє Інформатор посилаючись на повідомлення пресслужби Мінреінтеграції.
У реєстрі будуть зібрані та централізовані дані щодо зниклих безвісти:
- ПІБ особи;
- місце та дата народження;
- сімейний стан;
- місце проживання;
- територія, на якій відбулося зникнення;
- обставини та час зникнення;
- прикмети особи.
Також до реєстру буде внесено інформацію про наявність чи відсутність рішення суду про визнання осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими, а також інші дані, які сприятимуть розшуку особи. Через місяць після внесення відповідної інформації до реєстру рідні зможуть отримати відповідний витяг, який підтверджуватиме статус зниклого. На підставі витягу люди зможуть звернутися до Пенсійного фонду, щоб отримати пенсію по втраті годувальника непрацездатним членам сімʼї.
«Наявність централізованої інформації про зниклих безвісти допоможе налагодити більш ефективну розшукову роботу. Лише взаємодіючи з іншими відомствами, нам вдасться якомога швидше розшукати зниклих осіб», – наголосив Уповноважений зі зниклих безвісти Олег Котенко.
Наразі офіційно в Україні визнали зниклими безвісти близько 23 тисячі людей. Зокрема, через наслідки війни в країні.
Раніше ми повідомили про те, що жителі Нікополя і району можуть безкоштовно скористатися послугами «Восток SOS». Також читайте, як отримати допомогу від держави сім’ям загиблих через війну.
Анна Томілова