ЖИТТЯ

Собачка-сапер Патрон отримав титул “Пса Доброї Волі”

В честь Всесвітнього дня дитини Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) офіційно присвоїв псу Патрону титул «Пса Доброї Волі». Це перший собака у світі, який отримав таке звання.

Також організація підписала Меморандум про співпрацю. Документ поглиблює співпрацю фонду та відомого пса у підтримці психічного здоров’я дітей та популяризації теми мінної освіти та безпеки. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна .

Немає дитини в Україні, яка б не знала про Пса Патрона. Патрон завоював довіру та серця всіх українців, і спільно з ЮНІСЕФ Патрон буде просувати вкрай важливі речі для українського суспільства, такі як мінна просвіта та психічне здоров’я. Завдяки своїм власникам, Патрон як ніхто інший знає все про вибухонебезпечні предмети та заміновані поля та місця, і постійно долучається до активностей з мінної просвіти. Також він вміє підбадьорити, щиро поспівчувати, з почуттям гумору втішити. Спостерігати та комунікувати з ним – це допомагає не тільки малечі, але і дорослим подолати стрес та підняти настрій, – розповів голоа Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мурата Шахіна.

В рамках співпраці навіть запустили маску в Instagram зі Псом Патроном. Це — частина кампанії «Спільно до навчання» для підтримки дітей, які навчаються вдома. Пес Патрон стане помічником для дітей і підлітків, який щодня надаватиме поради та підказки в навчанні. Спробувати маску можна за посиланням.

За допомогою мультиплікаційного, інтерактивного, ненав’язливого та доступного для дітей формату Пес Патрон допоможе донести до дітей найважливіше про ментальне здоров’я та мінну безпеку. Усе це — щоб полегшити вплив війни, активних бойових дій і обмежень у спілкуванні з однолітками на психічне здоров’я дітей, а також — для запобігання небезпечних ситуацій, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами.

Що відомо про пса Патрона

Патрон – це джек-рассел-тер’єр, якого голова піротехнічної служби Чернігівської області купив своїй дитині. Ніхто не планував, що пес стане на службу в ДСНС. Патрон почав нести службу у ДСНС у віці 6 місяців.

Перші публікації про пса з’явилися 15 березня 2022 року. Патрона називають талісманом загону піротехніків, які займаються розмінуванням територій у Чернігівській області, його було зображено на десятках художніх робіт. Песик Патрон, який допомагає рятувальникам розміновувати Чернігів, став для українців справжнім героєм, а для дітей улюбленцем.

Разом із врятованою з сьомого поверху зруйнованого будинку кішкою, яка провела у ньому без води і їжі близько двох місяців, пес Патрон став символом незламності українського народу у боротьбі з російськими окупантами.

Нагороди Патрона

 • 8 травня Президент України Володимир Зеленський нагородив Патрона медаллю «За віддану службу», а його господаря Михайла Ільєва — орденом «За мужність» III ступеня.
 • 27 травня на 75-му Канському кінофестивалю Патрон отримав «PalmDogManitarian», нагорода, яку вручають за зв’язок між людством і собаками.
 • 23 червня пес отримав «Золоту лапу», нагорода від ірландського клубу кінологів.
 • 12 липня пес отримав грамоту та бойову монету від двух ветеранських організацій США: «Veterans of Foreign Wars» та «Bomb Techs Without Borders».
 • 22 вересня Патрон та його господар Михайло Ільєв отримали відзнаку “Чотирилапі захисники”.

Цікаві факти про пса Патрона

 1. Патрон – собака з родоводом, якого готували для участі у виставках та змаганнях. Своє ім’я він дістав ще до того, як стати сапером.
 2. Він з дитинства вчився розпізнавати різні види пороху. З початком війни ця навичка виявилася життєво важливою. Спеціалізація Патрона – робота в полях та навколо залишеної ворожої техніки. На пошуки розтяжок у лісах його не пускають.
 3. Патрон має власну сторінку в Instagram,за якою стежать 353 000 підписників, а нещодавно з’явилася й особиста сторінка у Вікіпедії.
 4. Із зображенням пса Патрона «Укрпошта» випустила першу благодійну марку.
 5. Улюблена їжа Патрона – твердий сир.
 6. Патрон має власний жилет із шевроном ДСНС.

Раніше Інформатор писав про те, що ДСНС України випустило мультик із Патроном у головній ролі.

Альона Антонова

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас