Через жахливі події, які відбуваються у нашій країні діти, так само як і дорослі, можуть періодично відчувати напади панічної атаки. Однак це необов’язково жах перед реальною небезпекою – вона може статися з будь-ким, будь-де і будь-коли.
Про те, що робити, якщо у дитини почалася панічна атака – розповіли у Національній службі здоров’я України, передає Інформатор.
Які симптоми?
При панічній атаці дитина відчуває раптовий страх без видимої причини. При панічній атаці пришвидшується серцебиття, тремтять руки та ноги, а інколи і все тіло, раптово починаються проблеми з диханням.
Що робити, якщо у дитини панічна атака?
- дитина має зробити кілька глибоких вдихів, а потім дихати разом з дорослим повільно та глибоко так, щоб видих був довшим за вдих. Це заспокоїть прискорене серцебиття та вгамує дихання;
- підтримуйте зоровий контакт з дитиною, намагатися постійно дивитися один одному в очі;
- важливо спокійно та повільно говорити з дитиною;
- дайте попити води;
- переключіть увагу на предмети або події, що відбуваються поряд;
- запевніть дитину, що вона у безпеці.
Чого не варто робити?
Знецінювати почуття та емоції дитини. Соромити за її раптовий стан та страх. В жодному разі не треба трусити дитину за плечі, ляскати по обличчю або перед її очима в долоні. Це лише погіршить стан дитини.
Раніше ми повідомили про те, як у Нікополі навчатимуться школярі з 1 вересня. Про це читайте тут. Та про те, які медичні огляди повинні пройти діти та вчителі перед школою.
Юлія Кожемяка