ЖИТТЯ

Як під час війни визначити у домашнього улюбленця шок

Гучні звуки, вибухи, паніка у домі, переїзд, втрата когось із членів сім’ї – усі ці події можуть стати причиною сильного стресу у домашніх улюбленців, і як наслідок, інших серйозних захворювань. В даний час дуже важливо перевіряти основні показники життєдіяльності свого улюбленця. 

Про це повідомляє Інформатор посилаючись на Інформатор Україна.

Шок — це гострий стан, пов’язаний із критичним порушенням кровообігу у тварини. Без належного й швидкого лікування він може призвести до ураження органів і порушення їхніх функцій. Розпізнати ознаки шоку доволі просто. Ви можете зауважити одну чи кілька з них, навіть коли звично оцінюєте поведінку тварини чи перевіряєте основні показники життєдіяльності.

  • Серцевий ритм у собаки. Одна з перших ознак шоку — зміни у серцебитті тварини. Для собак нормальний серцевий ритм при хворобі чи травмі коливається між 60 та 140 ударами на хвилину. Коли собака знаходиться у стані шоку, серцевий ритм ймовірно прискориться і підскочить вище 140 ударів на хвилину.
  • Серцевий ритм у кота. Для котів зміни у серцебитті дещо відрізняються: показник може як підскочити, так і сповільнитися. Нормальний серцевий ритм хворого чи травмованого кота — близько 180 ударів на хвилину або вищий. Однак у кота у стані шоку серцевий ритм може перевищити 220 ударів на хвилину або впасти нижче 140 ударів на хвилину.
  • Зміни у поведінці. Кіт або собака у стані шоку не поводитиметься звично, а радше виказуватиме ознаки млявості чи слабкості.
  • Зміна забарвлення ясен. Нормальний, здоровий колір ясен у тварин — рожевий. Якщо колір змінюється на білий або зовсім блідий рожевий, це може свідчити про проблему.
  • Понижена температура, холодні кінчики вух, хвоста і лап. Під час шоку у тварини порушується кровообіг: він може не сягати всіх ділянок, тому й холонуть кінчики вух, лап чи хвоста.

Якщо ви припускаєте, що ваш улюбленець знаходиться у стані шоку, але не впевнені у цьому, вкрай важливо пильно спостерігати за ситуацією та, за можливості, негайно відвезти до ветеринара. Також залишайтесь поряд зі своїм улюбленцем та говоріть з ним спокійним тоном. Часто тварини переймають стрес від господарів, тому якщо ви зберігатимете спокій, улюбленцю теж буде легше заспокоїтись.

Раніше ми повідомили про те, що у Нікополі розпліднику для собак потрібна допомога. Детальніше тут.

Анна Томілова

© 2007-2022 Інформатор - Національне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт інтернет-видання nikopol.informator.ua як джерело інформації є обов'язковим.

Нагору

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Никополя в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас